Light Move Festival 2017

Mamy szczęście współpracować z Light Move Festival w Łodzi od samego początku jego istnienia. Czujemy się jego częścią i z dumą obserwujemy jego niesamowity rozwój, misję odkrywania nowych artystycznych lądów i wizję tworzenia jednego z największych i najciekawszych cyklicznych wydarzeń plenerowych w Polsce.

W roku 2017 po raz kolejny zapewniliśmy festiwalowi multimedialne urządzenia najwyższej jakości, w tym projektory Barco z serii UDX.

Specjalnie na potrzeby festiwalu przygotowaliśmy też dwa mappingi 3D na dwóch budynkach, w samym centrum festiwalowych wydarzeń – na Placu Wolności.

„Światłem malowane”

Czy budynek może być dziełem sztuki? Na to pytanie odpowiedzi szukali krakowscy artyści – plastycy, którzy do perfekcji opanowali malowanie światłem. Dopracowana w najdrobniejszym szczególe, pełna detali, tętniąca tysiącem barw, obrazów i kolorów projekcja mappingowa zamieniła fasadę Kościoła w prawdziwe płótno malarskie.

Artyści: Olga Balowska, Robert Słowik, Sebastian Jachimowicz

„Paradox”

Bajkowy mapping architektoniczny o intrygującym tytule, zabierający widzów w fascynującą i zaskakującą podróż pomiędzy surrealistycznymi światami. Wielkoformatowa projekcja 3D, będąca połączeniem zabawy światłem i architektury, pozwoliła widzom zobaczyć budynek Muzeum Archeologicznego w zupełnie nowej odsłonie.

Artysta: Sławomir Fąfara

 

Klient: LuxProMonumentis

Projekt: Light Move Festival 2017

Czas i miejsce realizacji: 29.09-01.10.2017, Łódź

Zakres prac: technika multimedialna, animacje

Artyści: Olga Balowska, Robert Słowik, Sebastian Jachimowicz, Sławomir Fąfara