Weekend pełen światła w Jaworznie

Fantazyjne instalacje świetlne w Parku Zielona, kolorowe iluminacje architektoniczne kamienic w Rynku oraz bajeczne projekcje multimedialne to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowaliśmy na zlecenie firmy Tauron z okazji jubileuszu 120. lat energetyki w Jaworznie, w ostatnie dni wakacji – 31 sierpnia i 1 września 2018.

Weekend pełen światła otworzył spektakularny TAURON Night Biking. Zarówno w piątkowy, jak i sobotni wieczór Jaworzno ukazało się mieszkańcom w zupełnie nowej odsłonie. Zaskakującą metamorfozę przeżył Park Zielona, gdzie po zmroku wokół parkowych drzew ożywionych kolorami, pojawiły się intrygujące surrealistyczne świetlne rzeźby. Na trawnikach wyrosły ogromnych rozmiarów świetliste grzyby, wśród koron drzew zamieszkały błękitne meduzy, pomiędzy alejkami można było spotkać m.in. neonowe koty, migoczące ważki i lustrzane stwory.

Kamienice okalające Rynek przybrały nowe szaty rozpalając się po zmroku feerią kolorów. Z pomocą światła i nowoczesnych technologii multimedialnych całkowicie przekształcił się narożny budynek przy ul. Mickiewicza 1. Jednym z głównych punktów wieczornego programu był jednak, wyświetlany w sposób ciągły w towarzystwie muzyki, pokaz mappingowy na fasadzie Muzeum Miasta Jaworzna.

Program sobotnich atrakcji rozpoczął się już od rana ekskluzywnym zwiedzaniem Elektrowni. Od rana trwały też zabawy i warsztaty dla najmłodszych. W magentowych namiotach na Rynku dzieci i młodzież dowiedziały się jak uzyskać prąd z owoców i warzyw, jak wyprodukować ręcznie piorun na maszynie elektrostatycznej, jak zbudować prosty obwód elektryczny i poznają wiele sekretów energii elektrycznej w zabawny i przyjazny sposób.

W samo południe wystartowała pierwsza w historii miasta fabularna familijna gra miejska, w której drużyny Naukowych Ekip Naprawczych ruszyły na pomoc mieszkańcom Krainy Dobrej Energii, gdzie nagle wszystko się… popsuło. Podczas trzygodzinnej rozgrywki uczestnicy musieli rozpoznać uszkodzenia, wymyślić jak usunąć usterki i – jeśli to możliwe – naprawić co trzeba.

Przez cały dzień na plenerowej scenie na Rynku odbywały się koncerty jaworznickich artystów, wśród których wystąpili m.in. Blunt Razor i Basia Janyga z zespołem. Występy na scenie zakończył kilkunastominutowy spektakl przygotowany przez Wataha Drums multimedialny z udziałem muzyków-bębniarzy, tancerzy i akrobatów w towarzystwie synchronicznych animacji.

 

Event: Dbamy o Dobrą Energię. 120 lat energetyki w Jaworznie

Klient: Tauron Wytwarzanie SA

Data i miejsce: 31 sierpnia – 1 września 2018, Jaworzno

Produkcja: Olga Lany, Piotr Kucharski

Technika multimedialna: Łukasz Borkowski, Adam Skoczeń, Krzysztof Mazia, Grzegorz Salwiński

Oprawa wizualna: Maciej Mleczko

Animacje: Olga Balowska, Robert Słowik

Współpraca: Event Show Group, Especto, Fosa, Light Move Festival, Karmazyn Fireshow, SCV, Cramer Art